Crealiy K1C Nakon 100 sati i mesec dana
- Printech Labs
- May 26, 2024
- 2 min read
Updated: Jun 11, 2024

U Printech Labs-u već nekoliko godina se uspešno bavimo 3D štampom. Nedavno smo odlučili da zamenimo naše starije Ender 3v2 3D štampače, koji su već postali zastareli. Nakon temeljnog pregleda tržišta, primetili smo da se ističu nova serija K1 3D štampača, koju je izbacio Creality i P1P 3D štampač koji je kreirao Bambu Lab.

Nakon što smo čuli prve utiske korisnika, bilo je jasno da je K1 imao nekoliko problema na početku, što nas je navelo da odustanemo od njega i da se okrenemo P1P modelu koji je kreirao Bambu Lab.
P1P 3D štampač se pokazao izuzetno efikasnim i cenovno je bio veoma konkurentan u odnosu na K1. Stoga smo odlučili da nabavimo jedan primerak radi testiranja, i nismo bili razočarani. Jedina mana koju smo primetili kod P1P modela je bio otvoren dizajn, koji je ograničavao mogućnost korišćenja ABS i drugih egzotičnih filamenata.
Naš posao je nastavio normalno, uz starije Ender 3v2 štampače koji su i dalje bili u funkciji, mada su zahtevali određene modifikacije. Ipak, nismo uspeli pronaći zamenu za njih.
Planirali smo da nabavimo još nekoliko P1P štampača, ali onda smo naišli na recenziju novog K1C 3D štampača.
Ovaj model je predstavljao unapređenu verziju K1 sa mnogim poboljšanjima, uključujući mogućnost štampe karbonskih filamenata, kao i rešavanje svih problema koje je prethodni model imao. Bilo je jasno da smo konačno pronašli štampač koji bi mogao zameniti naše stare Ender 3v2 modele.
Kada je štampač stigao, bili smo impresionirani. Uz njega smo dobili i 300g Creality Hyper PLA filamenta. Štampač ima jedan USB port i veoma responsivan touch screen. Bio je spreman za prvu štampu za samo 15 minuta. Nakon kalibracije, testirali smo ga i bili smo oduševljeni rezultatima.

Većinom smo koristili ABS filament, a štampač je imao ventilator sa karbonskim filterom koji smo povezali na naš sistem filtracije, tako da nismo imali problema sa toksičnim isparenjima.
Na jednom od naših printera smo imali problem sa kaiševima na Core XY sistemu pokreta, ali smo brzo rešili taj problem zatezanjem kaiševa. Naši printeri su do sada odštampali preko 100 sati, a jedino što smo uradili je redovno podmazivanje osovina i čišćenje.

Jedina modifikacija koju smo implementirali na K1C printeru odnosi se na šarke. Primećeno je da su originalne šarke bile nedovoljno čvrste, što je rezultiralo time da vrata nisu adekvatno držala otvorena. Kako bismo rešili ovaj nedostatak i unapredili funkcionalnost, odlučili smo da napravimo nove šarke koristeći 3D štampu. Ova modifikacija je značajno poboljšala stabilnost vrata i osigurala njihovu pouzdanost u svakodnevnom radu.

Naše iskustvo jasno pokazuje da su K1C štampači odličan izbor kako za hobiste, tako i za profesionalne korisnike.
Ako želite da poručite vaš novi K1C printer, posetite našu internet prodavnicu na adresi www.ptlprodavnica.com.